Chalonské hlavy byly řadou poštovních známek vydávaných mnoha britskými koloniemi

Chalonské hlavy byly řadou poštovních známek vydávaných mnoha britskými koloniemi, inspirovanými portrétem královny Viktorie. Hlava pocházela z obrazu Alfreda Edwarda Chalona (1870–1860), který byl pro první veřejný vystoupení Viktorie jako královny vypracován při příležitosti jejího projevu v Sněmovně lordů v červenci 1837. Chalonovo dílo bylo zamýšleno jako dar od Viktorie k její matce, princezně Viktorii z Saxe-Coburg-Saalfeld

postage chalon stamp

Vydávány od 50. let do roku 1912, v Queenslandu, v chronologickém pořadí, byly propuštěny v provincii Kanada v roce 1851, Nové Skotsko v roce 1853, Tasmánie a na Novém Zélandu v roce 1855, na Bahamách a Natalu v roce 1859, Grenada, Nový Brunswick a Queensland. v roce 1860 a v roce 1870 na ostrově Prince Edward Island.

Podobizna, objevená hlavně na malých známkách, se objevuje uvnitř oválu, který má dvě hlavní formy: ovál je buď dostatečně velký, aby ukazoval královský náhrdelník, nebo příliš malý, takže je vidět pouze horní část krku, kromě náhrdelníku . Na známkách Nového Zélandu má však kruh větší průměr, takže je vidět i horní část Států.

Hlava Chalon je název řady poštovních známek, jejíž ilustraci inspiroval portrét královny Viktorie Alfred Edward Chalon (1780–1860)

Tyto poštovní známky, vytištěné v New Yorku pro kanadské kolonie, a Perkinsem, Baconem a společností v Londýně, byly vydávány v mnoha britských koloniích od 50. let do roku 1912 v Queenslandu. V chronologickém pořadí, oni byli propuštěni v provincii Kanady v 1851, Nové Skotsko v 1853, Tasmánie a Nový Zéland v 1855, Bahamy a Natal v 1859, Grenada, nový Brunswick a Queensland v 1860, a v 1870 na Prince Edward Island .

Protože toto jsou některé z prvních známek na světě nebo úplně prvních známek nesoucích jména těchto kolonií, jsou série Chalon předmětem mnoha studií a sbírek.

Hlava pocházela z obrazu Alfreda Edwarda Chalona, ​​nakresleného pro první veřejné vystoupení Viktorie jako královny při příležitosti jejího projevu v Sněmovně lordů, kde v červenci 1837 prorogovala parlament Spojeného království. Chalonova práce byla zamýšlena jako dárek od Victoria k její matce.

V portrétu nosí na sobě státní statek Jiřího IV., Vytvořený v roce 1820 [6], a státní šaty, šaty a dlouhý královský plášť. Její tělo se napůl otočilo na pravou stranu, na vrchol schodiště. Zatímco její hlava je otočena doprava, její levá ruka drží podstavec sloupu, na kterém je vyřezávaný lev.

V té době byl tento portrét také známý jako „korunovační portrét“, protože rytina Samuela Cousina byla distribuována veřejnosti v den korunovace Victoria, 28. června 1838. Cousins ​​vytvořil dvě verze rytiny v několika státech.

 

Na známkách, které jsou hlavně malé velikosti, se podoba reprodukuje uvnitř oválu, který má dvě hlavní formy; ovál je buď dostatečně velký, aby viděl královský náhrdelník, nebo příliš malý, takže je vidět pouze horní část krku, ale náhrdelník je vyloučen.

Na známkách Nového Zélandu má kruh větší průměr, takže je vidět i horní část Států.

Rytiny pro mnoho z těchto známek byly vyrobeny Williamem Humphrysem.

V 1851, provincie Kanady (přibližně Ontario a Quebek) byla první kolonie používat Chalon hlavu na jeho prvních známkách. 9. dubna 1851, dva ze šesti prvních známek nesly tento portrét: 7 a půl pencí zelené a 12 pencí černé. Po přijetí kanadského dolaru bylo v červenci 1859 vydáno jedno další razítko s hlavou Chalon, 12 a půl centy (s jeho dřívějším označením „SIX PENCE STERLING“). Stejně jako předchozí série byly tyto známky vytištěny v New Yorku.

Tři další kolonie znaly známky Chalon před jejich začleněním do Konfederace Kanady: Nové Skotsko v květnu 1860 (jedna známka s podobiznou uvnitř velké čtvercové známky umístěné na jejím vrcholu, tisknuté Perkinsem, Baconem a Co, New Brunswick v květnu 1860 (tři známky vytištěny v New Yorku) a Prince Edward Island v červnu 1870 (jedno označení). Poslední z nich je jediný vytištěný v Kanadě britsko-americkou společností pro bankovky.

Pro Diamond Jubilee královny Viktorie v 1897, konfederace vydala pamětní razítko, které zaměstnávalo Chalon hlavu a novější portrét Heinrich von Angeli.

Nový Zéland

Nový Zéland razítko z roku 1871

Na Novém Zélandu debutovala série Chalon jako první známky v zemi od roku 1855 do roku 1873 a královna Viktorie zůstala tématem známek až do roku 1898 obrazové série. Na Novém Zélandu filatelie byla podobizna nazývána „Full Face“, protože se zdá, že se královna téměř těší, což bylo v době, kdy se profily používaly hlavně na známkách, dosti neobvyklé.

new zealand chalon stamp

Razítka penny (karmínová), dvě pence (modrá) a jedna šilinková (zelená) razítka z roku 1855 byla původně vytištěna v Londýně společností Perkins, Bacon & Co. Tiskové desky byly odeslány na Nový Zéland a počínaje rokem 1856 byly známky vytištěny J. Richardsonem v Aucklandu, který také vytiskl šest pencí (hnědých) od roku 1858. [11] Vládní tiskárna poštovních známek John Davis začal tisknout známky v roce 1862. Předplacení poštovného se stalo povinným na Novém Zélandu v roce 1862, a proto jsou výtisky Davisu mnohem běžnější než ostatní výtisky. V roce 1862 byla také přidána známka tří pencí (lila).

Na konci 50. let se objevily separace. Separace byly zpočátku prováděny místními postmastery (nebo pro), objevovaly se v mnoha formách perforace (body, čáry nebo díry). Nejběžnější z místních perforací jsou odrůdy „perforované 13 u Dunedinu“, objevující se v roce 1863.

Známky byly perforovány tiskárnami počínaje rokem 1864. Tyto známky byly perforovány 12½ (takže při identifikaci perfekcí Dunedin je potřeba opatrnosti!). Čtyři razítko pence bylo přidáno v roce 1865, zpočátku v růže, a rychle změnil na žluté. V 1871 barvách byly měněny (1d hnědá, 2d oranžová, 6d modrá).

V roce 1864, nedostatek papíru s šesticípým vodoznakem vyžadoval použití papíru s vodoznakem „NZ“.

Sledujte nás


Tyto stránky využívají soubory cookie. Cookies používáme jen pro technické zabezpečení stránek. Nesbíráme údaje za reklamním účelem.

Copyright © 2019 iFilatelie.cz