Back

2 Aukce známek : padělky ve filatelii

Your vote is:
0.00 of 0 votes

Jistě jste zaznamenali, že ifilatelie.cz prodává padělky. Tyto padělky jsou u každého prodeje zcela jasně popsané jako padělky. Někteří prodejci v aukcích známek ovšem popis neuvádějí. Pro vás jako kupujícího je ovšem důležité číst popis aukce a nepřihazovat jen na základě fotky nebo skenu známky. A v případě pochybnosti je vhodné se prodávajícího zeptat, zda se jedná o pravou nebo padělanou známku.

Příklad popisu aukce, kde se prodávající snaží zbavit odpovědnosti za prodej padělku. Nebo neví zda se jedná o pravou či padělanou známku. Ale prodávající by tuto důležitou skutečnost měl vědět.

filatelie padělek známky

varianta1:
Krásná známka, svěží lep, hledané a vzácné,
Není zkoušená, proto bez záruky !!

varianta2:
kat. cena ,22000.- není ověřeno ,bez záruky za 1.- viz scener .,jen od 1.-


Popis aukce, kde je jasné že se jedná o padělek.

černé číslo 5 přetisk pošta československá 1919
padělek, forgery, fake
padělek pro porovnávací účely

Víte že pokud prodáváte přes aukci ifilatelie.cz / mtrh.cz , můžete kdykoli snadno požádat prodávajícího o informaci zda se jedná o padělek nebo pravou známku? U každé aukce je tlačítko poslat zprávu. V případě, že prodávající nekomunikuje, je zde administrátor, který nejen že požádá prodávající známky o odpověď. Ale pokud se jedná o evidentní padělek /bez ohledu na počet znaleckých značek/, upraví popis aukce. Přidáme poznámku: dle posouzení administrátora je známka s největší pravděpodobností padělek. Samozřejmě u známek, které jsou nekvalitně nafocené, nebo není jednoznačné zda se jedná o padělek, tuto poznámku k aukci připsat nemůžeme. Vy jako kupující, ale v takovém případě jistě požádáte prodávajícího o kvalitnější foto.

Jak poznáte padělek? Nejsnadnější je pokud známku máte v ruce, a můžete si ji pod lupou prohlédnout. U fotek je to komplikovanější. Ale i zde platí znaky: nejasný tisk, neostré okraje. Zvláštní tvary písmen. Neobvyklé tenké nebo silné písmena a číslice. Neobvyklé rozměry přetisku. Popis, kde prodávající nedává záruku na pravost.

Přejeme správné rozhodování při nákupu ve filatelistických aukcích.

ifilatelie.cz

bazar chrudim


facebook Filatelie follow button

Domů

Copyright © 2021 iFilatelie.cz